NOVATOR
O firmie

Firma Novator
powstała w roku 2005.

Na przestrzeni lat udało nam się stworzyć zespół projektantów z branż architektonicznej, konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej i ochrony pożarowej.

Nasze doświadczenie budowaliśmy projektując inwestycje od samego pomysłu naszych klientów. Często braliśmy udział w ich realizacji w kraju i za granicą, co pozwalało nam doskonalić nasze umiejętności.

Jesteśmy firmą specjalizującą się w kompleksowym realizowaniu inwestycji budowlanych. 

Zespół projektantów wspiera naszych klientów przez cały proces inwestycyjny – od zlecenia, poprzez opracowanie koncepcji, kompleksowy projekt i nadzór nad pracami budowlanymi, aż do momentu oddania obiektu do użytkowania a często również w trakcie jego dalszej eksploatacji. Wartości firmy, nasze zaangażowanie, optymalne rozwiązania, profesjonalne podejście wyróżniają nas na rynku. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, realizacjami i zachęcamy do kontaktu z nami. 

Jak pracujemy

Jak pracujemy

Niezależnie od powierzonego zadania, czy jest to odbiorca indywidualny, czy organizacja, najważniesze jest zrozumienie potrzeb naszego klienta. 

Przed rozpoczęciem procesu projektowania musimy uzyskać odpowiedzi od samych siebie na najważniejsze pytania:

1. Czy wiemy co jest celem naszego klienta? Czy potrafimy zdefiniować co mamy zrobić?
2. Czy umiemy wykonać powierzone zadanie? Czy wiemy jak to zrobimy?
3. Czy mamy wszystkie kompetencje do tego aby klient otrzymał wszystko to czego potrzebuje?
4. Czy mamy wszystkie niezbędne narzędzia do wykonania zadania w założonym terminie?


Każdorazowo ustalamy potrzeby klienta, kompletujemy zespół specjalistów odpowiedzialnych za wykonanie zadania, kontrolujemy postęp prac, prezentujemy i konsultujemy z klientem kolejne etapy naszych prac i w razie konieczności je korygujemy. Finalny etap zadania zawsze musi spotkać się z pełną akceptacją klienta.

NOVATOR
O firmie

Wartości firmy

Zespołowe działanie

kluczem do skutecznego działania naszej firmy jest nasz zespół. Każdy z nas angażuje się, jego głos jest ważny, dlatego słuchamy się nawzajem i pomagamy sobie. Przy tym szanujemy się, wzajemnie dbamy o siebie i naszą pracę.  

Myślenie

każde zadanie traktujemy indywidualnie. Staramy się w pomysłach wychodzić poza schematy. Każdą decyzję omawiamy w zespole i szukamy najlepszych rozwiązań. Stawiamy na rozwój naszego zespołu, szkolenia i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Inspirujemy się wzajemnie,  zmieniamy się, bo chcemy być najlepsi.

Świadomość kosztów

chcemy się aby nasza praca dostarczała klientom optymalnych finansowo rozwiązań. W projektowaniu cały czas staramy się o kontakt z rynkiem. Świadomość kosztów inwestycji pozwala na uniknięcie na wczesnym etapie wielu błędnych decyzji.

Nowoczesność

nasze projekty tworzymy przy użyciu najnowszych technologii. Postawiliśmy na BiM (Building Information Modeling). Koordynujemy prace na każdym etapie projektu poprzez międzybranżową wymianę danych. Dostosowujemy często rozwiązania projektowe do możliwości i preferencji naszych klientów.

Odpowiedzialność

decyzje jakie podejmujemy w naszej codziennej pracy nie należą do łatwych. Angażujemy się, podejmujemy się trudnych wyzwań ale wraz z nimi rozwijamy się. Doprowadzamy zadania do końca, nigdy nie odpuszczamy. Wierzymy, że nasi klienci widząc to ufają nam i czują, że podjęta decyzja o powierzeniu nam swoich spraw była trafiona.

Prostota

chcemy aby nasze pomysły opierały się na prostych i nieskomplikowanych rozwiązaniach. Chcemy oszczędzać naszym klientom czas, pieniądze i ich energię. Gdy zna się już rozwiązanie to wszystko wydaje się proste. Esencją dobrego rozwiązania jest prostota dojścia do niego.

Troska o środowisko

poza ogólnym trendem Unii Europejskiej chcemy naszą pracą chronić przestrzeń w której żyjemy. Odnawialne źródła energii, energooszczędne obiekty i instalacje, optymalne rozwiązania materiałowe, unikanie błędów projektowych, to tylko kilka z wielu możliwości dbania o środowisko. Staramy się najlepiej jak umiemy chronić środowisko w codziennej pracy projektowej.